niedziela, 9 lutego 2014

Runda na finiszu

Zbliżają się rozgrywki play off w siatkarskich ligach. Będziński MKS, grający na zapleczu ekstraklasy, przystąpi do nich jako lider. Dąbrowianki sezon zasadniczy zakończyły na czwartym miejscu.

W sobotę siatkarki z Dąbrowy rozegrały ostatni mecz rundy zasadniczej. Podjęły outsidera Orlen Ligi, Pałac Bydgoszcz. Wygrały bez straty seta, zwyciężając w poszczególnych partiach 25:23, 25:13, 25:20. Taki rezultat zapewnił im czwartą lokatę na finiszu tego etapu rozgrywek.

MKS Będzin zwyciężył w starciu z KPS Siedlce. fot. mks-mos.bedzin.pl

Będzinianie, walczący o awans do ekstraklasy, do spotkania z KPS Siedlce podeszli pewni pierwszego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Nie potraktowali jednak rywali ulgowy. Ekipa z Siedlec triumfowała tylko w jednym secie, a tym samym hala w Łagiszy nie została zdobyta w żadnej potyczce ligowej. Wyniki poszczególnych odsłon meczu wyglądają następująco: 26:24, 25:14, 21:25, 25:16. W ostatniej kolejce MKS zagra na wyjeździe. Za dwa tygodnie zmierzy się ze Stalą Nysa.