niedziela, 12 stycznia 2014

W Będzinie pewne zwycięstwo, w Dąbrowie porażka w słabym stylu

Będzińscy siatkarze pokonali w sobotę Pekpol Ostrołęka. Zawodniczki z Dąbrowy nie stanowiły trudnej przeszkody dla BKS-u Bielsko-Biała.

Mecz 16.kolejki I ligi, na swą korzyść zapisali podopieczni Daniela Dacewicza. Po trzech setach, wygrywając 25:22, 25:19, 25:18, zainkasowali komplet punktów. Tym sposobem, z siedmioma „oczkami” przewagi nad drugim w tabeli Cuprum Lubin, umocnili się na pozycji lidera. W środę, w ramach VI rundy pucharu Polski, podejmą ekstraklasowiczów, AZS Częstochowa.

Własne boisko nie było atutem siatkarek z Dąbrowy. Zdołały urwać rywalkom tylko jeden set, a swą niemoc najdobitniej pokazały w ostatniej partii, w której ugrały tylko 7 „oczek”. Niedobrze dzieje się też na trybunach hali „Centrum”. Po wprowadzeniu nowego sponsora tytularnego i usunięciu z nazwy drużyny „MKS”, najzagorzalsi kibice z grupy „Ekipa Centrum” zawiesili działalność. Przekazali władzom klubu swoje stanowisko w sprawie nowej nazwy i po pierwszym secie opuścili sektor.