niedziela, 29 września 2013

Zwycięska Maja

Maja Chwalińska, młoda dąbrowska tenisistka, regularnie gości na naszych łamach. Za każdym razem piszemy o jej sukcesach. Do długiej listy triumfów dołożyła kolejny – drużynowe mistrzostwo Polski.

Maja Chwalińska, w środku, po wygranym turnieju drużynowym. fot. arc.

Od 20 do 22 września, na kortach Górnika Bytom, odbyły się finały drużynowych mistrzostw Polski dziewcząt do lat 12. Drużyna BKT Advantage Bielsko-Biała w składzie kapitan Paweł Kałuża, Maja Chwalińska (oboje Dąbrowa Górnicza), Aleksandra Wierzbowska (Kraków), Aleksandra Nadajewska (Piotrków Trybunalski), Zosia Podbioł (Oświęcim) oraz Natalia Guszpit (Polanica Zdrój) wygrała wszystkie trzy spotkania 6:0. Takiego wyniku nie zaliczył żaden inny zespół ze wszystkich kategorii wiekowych. Zwycięska ekipa pokonała w ćwierćfinale UKS Zduńską Wolę, w półfinale AZS Poznań, a w finale była lepsza od CHTT Chorzów.

Maja może pochwalić się licznymi sukcesami, w kraju i za granicą, grając indywidualnie, w deblu czy turniejach drużynowych. W tej ostatniej kategorii, podczas mistrzostw Europy, w barwach reprezentacji wywalczyła srebrny medal. Wkrótce rozpocznie kondycyjne zgrupowanie kadry w Cetniewie.