niedziela, 27 października 2013

Mecze pełne wrażeń

W weekend zagłębiowskie drużyny siatkarskie rozegrały kolejne spotkania ligowe. Zawodnicy MKS-u Będzin przywieźli komplet punktów z Ostrołęki. W niedzielę dąbrowianki uległy Muszyniance Muszyna.

Siatkarze będzińskiego MKS-u, w ramach 5.kolejki I ligi, w sobotę zmierzyli się na wyjeździe z Pekpolem Ostrołęka. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale ostatecznie zgarnęli trzy punkty. Premierowa partia, wygrana przez będzinian, zakończyła się dopiero przy stanie 34:32. W drugiej ponownie byli górą. Podobnie jak wcześniej, w końcówce trwała walka na przewagi. MKS zamknął set z 28 punktami na koncie. Trzecia część meczu zdecydowanie należała dla miejscowych. Przeważali i kontrolowali grę, oddali rywalom jedynie 17 „oczek”. W kolejnym secie rolę się odwróciły. Zespół z Będzina zamknął go rezultatem 26:16, co oznaczało wygraną w całym meczu. MKS zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracą do liderującego KPS Siedlce jeden punkt. W następnej kolejce, 6 listopada MKS podejmie KS Wyszków.

Niedzielny mecz dąbrowianek rozstrzygnął się w tie-breaku. fot. Dariusz Nowak

W niedzielę siatkarki z Dąbrowy podjęły Muszyniankę Muszyna. Po długim i zaciętym meczu uległy rywalkom. W premierowym secie MKS potrzebował aż 31 punktów, by postawić kropkę nad „i”. W drugim lepsze były przyjezdne. Trzeci set był wyrównany, jednak to Mineralne zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę. W czwartej partii siatkarki z Dąbrowy poderwały się do walki. Grały na tyle skutecznie, że ekipa znad Popradu pozostała daleko w tyle, urywać gospodyniom tylko 17 „oczek”. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku, w którym lepsze były zawodniczki z Muszyny. Zakończyły go rezultatem 16:14. dąbrowianki zajmują szóste miejsce w tabeli ekstraklasy. Przed MKS-em ciężki tydzień. W czwartek zagrają na wyjeździe z Dynamem Kazań. Będzie to spotkanie 2.kolejki Ligi Mistrzyń. W niedzielę kolejny mecz Orlen Ligi. Zmierzą się w Bielsku z BKS-em.